Domy w stylu amerykańskim

Charakterystyczne domy amerykańskie są nam dobrze znane z licznych filmów i publikacji. Jeszcze nie tak dawno mogliśmy zobaczyć je tylko w mediach, a plany stworzenia podobnego budynku dla siebie, pozostawały tylko w sferze marzeń. Dziś jest inaczej: możemy stworzyć sobie przestrzeń w stylu amerykańskim we własnym domu.

Projekty domów amerykańskich – doskonałe rozwiązanie dla dużej rodziny

Poza atrakcyjnym wyglądem, domy w amerykańskim stylu posiadają szereg innych zalet przede wszystkim funkcjonalnych. Projekty domów amerykańskich mogą opierać się na technologii szkieletowej drewnianej, lecz nie muszą. Można zaprojektować dom, noszący cechy tych, które buduje się w USA, ale przy zastosowaniu innych materiałów oraz innych rozwiązań technologicznych. Domy w stylu amerykańskim są bardzo charakterystyczne pod względem funkcji jak i estetyki. Domy w amerykańskim stylu posiadają duże okna, które zapewniają wnętrzom maksymalną ilość światła. Otwierane są w inny sposób, niż powszechnie stosowany w Europie – okien nie otwiera się do środka, lecz przesuwa lub uchyla w górę albo też otwiera na zewnątrz. Niektóre projekty domów w stylu amerykańskim zawierają kilka różnych rodzajów okien w jednym domu. Na uwagę zasługują oryginalne parapety. Są niskie, co umożliwia stworzenie klimatycznego miejsca do wypoczynku, na wygodnych siedziskach w wykuszach - bay window lub bow window. Projekty amerykańskich domów umiejscawiają często garaż przy frontowym wejściu. Nie wpływa to jednak negatywnie na spójność bryły budynku. Garaż stanowi część domu, tworzy więc z nią pewną całość. Nad nim często znajdują się dodatkowe pokoje.

Domy amerykańskie – projekty z klimatyczną werandą

Bardzo popularnym elementem amerykańskich domów jest weranda, będąca doskonałą przestrzenią do wypoczynku i spotkań w gronie rodzinnym, na świeżym powietrzu. Jest to idealne miejsce do spożywania posiłków w ciepłe dni. Zawsze jest zadaszona, przestrzenna i funkcjonalna, wyposażona w komfortowe meble, przeznaczone do relaksu. Projekty amerykańskich domów czynią z werandy atrakcyjne przedłużenie powierzchni mieszkalnej, która ma wyjście na ogród. Nierzadko można się na nią dostać z kilku, umiejscowionych od frontu pomieszczeń. Weranda to w okresie letnim swojego rodzaju pokój dzienny, a także wizytówka właścicieli domu. Stanowi doskonały punkt widokowy na roztaczający się wokół domu krajobraz. Klimatem powinna nawiązywać do tego, panującego we wnętrzu. Weranda to atrakcyjne rozwiązanie, powszechnie uwzględniane przez projekty amerykańskich domów, u nas jednak wciąż rzadko spotykane. Jest to jeden z elementów, odpowiedzialnych za wyjątkowy styl domu.

Amerykańskie domy – projekty tworzące wyjątkową i jasną przestrzeń

Dzięki dużym oknom, wnętrze domu w stylu amerykańskim jest jasne i przestrzenne. Zwykle dom inspirowany tym stylem jest parterowy, z dużą kuchnią i otwartym parterem, urządzonym w jasnych i ciepłych kolorach, stanowiącym doskonałe miejsce do wypoczynku i wspólnego spędzania czasu. Projekty domów amerykańskich to przede wszystkim ciekawy i funkcjonalny układ pomieszczeń. Projekt domu w stylu amerykańskim pozwoli stworzyć duży, rodzinny dom, przestrzeń, w której każdy ma miejsce na swoją prywatność, z przestronnym parterem jako centrum rodzinnych spotkań, które – przy odpowiedniej pogodzie – mogą się przenieść na zewnętrzną werandę, będącą idealnym miejscem do rozmów i relaksu.

Domy w stylu amerykańskim – projekty oparte na doświadczeniu i amerykańskim standardzie funkcjonalnym.

Housing 200+ to twórcza energia i bogate doświadczenie, a także wyjątkowe i niepowtarzalne projekty, które stanowią esencję piękna i architektonicznego kunsztu. W trosce o satysfakcję Klienta, dbam, by moje projekty domów amerykańskich odpowiadały jego wizji i były zaspokojeniem wszelkich potrzeb. Pasja do projektowania widoczna jest w każdym, stworzonym elemencie i na każdym etapie pracy. Oryginalny sposób projektowania znalazł szerokie grono odbiorców, dzięki czemu mam możliwość tworzenia projektów na dużą skalę. Świadczy to o zaufaniu, jakie udało nam się wzbudzić wśród świadomych Klientów. Doświadczenie Housing 200+ to ponad 200 zaprojektowanych domów i 20 lat projektowania w Polsce i w USA, a także praca dla dwóch nowojorskich firm architektonicznych, dzięki której moje projekty domów w stylu amerykańskim oparte są na rozwiązaniach funkcjonalnych i trendach zza Oceanu. Praca na zagranicznym rynku pozwala tworzyć domy w amerykańskim stylu, będące kwintesencją funkcjonalności, wysokiej jakości i oryginalności. Projekty Housing 200+ przeznaczone są dla osób oczekujących czegoś więcej niż dom, pragnących stworzyć miejsce w którym można snuć i realizować marzenia, kochać, śmiać się i wypoczywać, spokojnej przystani, bezpiecznego zaplecza, ciepłej przestrzeni z wyjątkowym klimatem. Projekty domów w stylu amerykańskim opierają się na dobrej, funkcjonalnej podstawie. Bogaty warsztat architekta pozwala tworzyć stylowe domy, pozbawione wad funkcjonalnych. Jeśli powierzysz Housing 200+ Twój projekt domu w stylu amerykańskim, otrzymasz gwarancję najwyższych standardów i unikalnych rozwiązań. Zapraszam do współpracy.

Kontakt


+48 575 904 157 architect@housing200plus.pl
© 2015 Housing 200+ Architect Jarosław Szambelan. All rights reserved.